Co to jest adblue na stacjach?

Adblue Wejherowo

Poradnik Klienta

Co to jest adblue na stacjach? AdBlue jest wówczas cennej wartości roztwór mocznika o stężeniu 32,5 % używany z zespołem SCR (układ selektywnej redukcji katalitycznej). Stanowi wtedy na końcu redukcję tlenków azotu w spalinach samochodowych. Realizowany jest poprzez wyspecjalizowane zakłady chemiczne m.in. Yarę lub grupę Azoty.

Adblue Wejherowo

Z pośród wszystkich płynów koniecznych do transportu jest nietoksyczny, naturalny i estetyczny w użyciu. Tankuje się go do specjalnego pojemnika zamykanego charakterystycznym niebieskim korkiem. W przeciągu kilku najbliższych lat wszystkie samochody z silnikiem diesel będą zaopatrzone w współczesny układ.
Zobacz również sklep motoryzacyjny

Gdzie również w który środek można uzupełnić AdBlue?

Najwygodniejszą opcją uzupełnienia AdBlue jest udanie się na stację benzynową i zaczerpnięcie z dystrybutora. Z miesiąca na miesiąc występuje ich jeszcze dobrze. W niektórych krajach np. w Holandii można jeszcze skorzystać z automatów otrzymujących się przy autostradach. Nie wszystkie samochody można zatankować prosto z dystrybutora. Niektóre pojazdy mają zbyt małą średnicę wlewu. Wtedy stanie nam tylko wlanie płynu prosto z butelki. Trzeba mieć, gdyby nie rozlać. Płyn ten ma wielkie właściwości korozyjne. Adblue Wejherowo

Gdzie poznaje się wlew do AdBlue?

Czym nowszy projekt auta, tym wyraźniejszy jest dostęp do wlewu AdBlue. Uważa się przeważnie pod klapą wlewu paliwa. W dalszych pojazdach system ten nie był wystawiany na czasie projektowania, przez co niebieski korek może spotykać się w innych miejscach (pod maską, we wnęce koła zapasowego, w kieszeni bagażnika). Może wtedy w ładny sposób utrudnić dolanie płynu. W takiej formie warto pamiętać pod ręką specjalny lejek lub wężyk, do nabycia w moc sklepach internetowych.

Adblue Wejherowo

Uzupełnianie AdBlue krok po kroku

Procedura uzupełniania AdBlue jest znacznie popularna. Okręcamy korek, uzupełniamy płyn, zakręcamy korek i wprowadzamy zapłon. Po paru sekundach komunikat o brakującym płynie powinien zniknąć. To można bezpiecznie uruchomić silnik. Zbiornik przeciętnego samochodu pomieści około 10-15 litrów AdBlue, co wystarczy na przejechanie kliku tysięcy kilometrów (zużycie wynosi około 0,2-0,4 l/100 km). Trzeba pamiętać o tym, że przy zbyt małej ilości płynu w zbiorniku, silnik nie zostanie otwarty.

Ile kosztuje AdBlue?

Najtańszą możliwością jest zakup płynu w kwotach hurtowych (przy 1000 l, stawka za litr powinna wynieść tanio niż 1,3 zł). Cena w krótszych liczbach waha się od 1,8 do 2 zł za litr. Można trafić także na produkty z tzw. „wyższej półki” za 4-6 zł. Każdy AdBlue jest właśnie taki tenże skład zatem nie warto przepłacać.
Adblue Wejherowo

Dlaczego warto korzystać AdBlue?

Dzięki AdBlue można zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy. Silniki spełniające wymogi normy EURO 4 mają gorsze zużycie paliwa o około 3-4%, a silniki dobre z regułą EURO 5, nawet o 5%. Mniej pieniędzy wydanych zostanie u mechanika. Stosowanie AdBlue w ładny sposób wydłuża czas między serwisowania pojazdów. Samochód przez dłuższy okres zachowuje pełną sprawność, co zabiera się jeszcze na ogromniejszą wartość podczas odsprzedaży. Osoby korzystające z AdBlue działają na pomoc środowiska naturalnego, dzięki mniejszej emisji szkodliwych substancji. W nagrodę za dobrą pozycję otrzymują niższe ceny drogowe w regionach Unii Europejskiej.
Adblue Wejherowo

Artykuł został zaaranżowany we zgodzie Co to jest adblue na stacjach?

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments